10 meglepő tény Supermanről
A legnépszerűbb szuperhősnek is vannak titkai
Minden idők legnépszerűbb szuperhőse Superman, akin keresztül a szuperhősök műfaja is megteremtődött. Az archívumban kutakodva nagyon érdekes információkra is rábukkanhatunk kedvenc szuperhősünkkel kapcsolatban. Egy másik ikonikus hős, Pókember sötét oldaláról itt írtunk.
1. Nicholas Cage 1997-ben 20 millió dollárt tehetett zsebre a végül soha meg nem valósuló Superman él (Superman Lives) című film főszerepéért. A szinész a kisfiát Superman eredeti neve után Kal-El-nek nevezte el.
2. George Reeves (nem összetévesztendő a későbbi Chrisopher Reeve-vel!), az 1950-es években játszotta el Superman alakját. A színészre egy rajongó piszolyt rántott és rá akart lőni, hogy megbizonyosodjon hőse sebezhetetlenségéről. Reevesnek szerencsére sikerült meggyőznie a fiatalembert, hogy ha őbenne nem is, de a testéről lepattanó golyók a többi rajongóban kárt okozhatnak.
3. A képregények tanúsága szerint Superman fő ellensége, Lex Luthor azért haragszik a hősre, mert az korábban hozzájárult a kopaszsága kialakulásához.
4. Létezett egy olyan Superman-verzió is, amelyben a hős a Szovjetunióban nő fel.
5. Köztudott, hogy a kriptonit hatására Superman elveszti különleges képességeit. Azt viszont kevesen tudják, hogy létezik egy rózsaszín kriptonit, amitől Superman homoszexuális lesz.
6. 1978-ban megjelent egy olyan Superman képregény, amelyben a hős Mohammed Ali oldalán harcol egy idegen invázióval szemben.
7. Superman első megjelenésekor kopasz, telepatikus képességekkel rendelkező gonosztevő volt, aki világuralomra tör.
8. 1945-ben az amerikai kormányzat megpróbált eltűntetni egy Superman képregényt, amelyben tudósok atommag-hasadással próbáltak atombombát kifejleszteni – a valóságban ugyanis, a szupertitkos Manhattan Projektben ugyanis épp ezen dolgoztak.
9. Christopher Reeve-et a Darth Vadert alakító David Prowse segítette hat hét alatt felhizlalni a szerepére.
10. Az “S” jel eredetileg nem a Superman név rövidítése. A képregényekből kiderül, hogy ez egy kriptoni jel, amelynek jelentése: remény. Fordított alakban pedig a jelentése nem más, mint a feltámadás.