Miért állítottak Baál-portálokat New York és London központjában?
A világ 1000 nagyvárosában helyeznék el az elpusztított szíriai templom kapujának pontos mását
London után New Yorkban is felállították a lerombolt palmürai Baál-templom kapujának pontos másolatát. Ez az első alkalom, hogy az ősi föníciai kultusz jelképei nyugati metropoliszokban megjelentek. A projekt szervezői hivatalosan a Szíria iránti szolidaritás kifejezésére szánták a Baál-replikákat. Jonathan Cahn amerikai szerző szerint azonban a csecsemőáldozatairól hírhedt kultusz emlékműveinek nincs helye a nyugati civilizáció központjaiban.
Londonban idén tavasszal Boris Johnson akkori főpolgármester avatta fel a Trafalgar-téren a palmürai Baál-templom bejárati kapujának egyiptomi márványból készült másolatát.
A templomot – más palmürai történelmi emlékekkel együtt – az Iszlám Állam terroristái robbantották fel 2015 szeptemberében. A Baál (Bél) szentélyt i.sz. 32-ben avatták fel, azokban az években, amikor néhány száz kilométerre Palmürától Jézus Krisztus szolgált Galileában. Közel 2000 évig állt, mielőtt az ISIS megsemmisítette.
Az Institute of Digital Archeology intézet munkatársai a fotók alapján elkészítették a templom 3D-s pontos makettjét. Ennek alapján készült a Londonban, majd New Yorkban felállított 12 méter magas és 15 tonna súlyú pontos másolat.
A Baál-kaput szeptember 19-én Manhattanben, a City Hall Parkban állították fel, nem messze a szeptember 11-ei támadások helyszínétől. A projektet az UNESCO Világörökség Bizottsága is támogatja (az a szervezet, amely a napokban arról szavazott, hogy a zsidóságnak nincs köze Jeruzsálem óvárosához).
A szervezők azt tervezik, hogy világszerte 1000 hasonló Baál-portált állítanak majd fel.
Matt Barber amerikai kultúrtörténész szerint a palmüraihoz hasonló Baál-szentélyekben csecsemő- és gyerekáldozatok, valamint homoszexuális orgiák zajlottak. “A rituálék során a felnőttek összegyűltek az oltár körül, majd
tűzben égették meg gyerekeiket, akiket áldozatként ajánlottak fel Baálnak.
A szörnyű üvöltések és az égő emberi hús bűzében a résztvevők biszexuális orgiát tartottak. A rituálé célja a gazdasági jólét előidézése volt, arra ösztönözve Baált, hogy esővel tegye termékennyé „földanyát”. Az ilyen viselkedés természetes és sokszor nem kívánt következményeit, a terhességet és a gyerekáldást, kétféleképpen „kerülték el”. Választhattak azonos nemű partnereket az orgiák során, vagy a nem kívánt gyermekektől egy későbbi termékenységi szertartás során ‘megszabadulhattak’.”
Az elmúlt időben több ősi kultusz jelképe jelent meg látványosságként nyugati nagyvárosokban. A hindu Kali istenség képe például a New York-i Empire State Building oldalán tűnt fel gigantikus méretben:
A pusztítás hindu istenének, Sivának az emlékművét pedig a francia–svájci határon álló CERN nemzetközi kutatóközpontban állították fel, ahol néhány hónapja egy bizarr szertartásutánzatot is tartottak.